Historie OSA Hloubětín

 

   Po zrušení prvního cvičiště agility v Kolovratech, přešli někteří naši zakládající členové na cviště KK Starý Hloubětín, kde začali trénovat na provizorních překážkách svařených z lešenářských trubek apod. Ve snaze zajistit cvičiště, kde by se daly pořádat větší akce přešli na cvičiště Jižní město, kde však vzhledem k jeho vytíženosti nebyl pro agility dostatečný prostor. Proto se vrátili zpět do Hloubětína.

   Dne 31. 1. 1997 zde založili (Ing. Zuzana Rozová, Ing. Ivana Vlasáková a Michaela Tomanová) OSA při KK Starý Hloubětín. Tato existuje dodnes. Do roku 2013 byla OSA pod vedením zkušené kynoložky, reprezentantky, dlouholeté instruktorky, první výcvikářky a trenérky reprezentace Klubu agility ČR.

   Když se nám podařilo zakoupit naší první sadu překážek (růžovou, původně dráha Eukanuby, přes firmu Panda tehdejšího sponzora agility), nestálo pořádání závodů už nic v cestě. Kromě závodů, které pořádáme v současnosti a tradičního LVT Louny, jsme v minulosti pořádali velké mezinárodní akce v Praze Chuchli, na Hagiboru a halové Praha Open a Vánoční pohár v nafukovací hale na Strahově, nebo v hale Slavie. Z těchto akcí jsme již obnovili pořádání Jarní ceny.

   V roce 2006 nastaly majetkové problémy kolem Hloubětínského cvičiště a tehdy nám vyšli vstříc přátelé z Kyjí, se kterými jsme výborně spolupracovali již v minulosti (pořádání závodů) a přešli jsme k nim do nájmu. Přesto, že Hloubětínský cvičák začal opět fungovat, zůstali jsme v Kyjích. Od té doby působíme na jejich krásném cvičišti a od 1. 1. 2010 jsme se stali jejich kolektivním členem. V zimě při velmi nepříznivém počasí máme možnost trénovat pod střechou (na koberci) v Hovorčovicích.

   Za dobu působení naší OSA jsme vychovali mnoho dnešních instruktorů, úspěšných závodníků, reprezentantů (Mistrů republiky i světa, mládeže i para).

 

   10. 12. 2013 byl členskou schůzí zvolen nový výbor, včetně předsedy.

Od roku 2015 byla OSA zapsána na Městském soudu v Praze jako spolek.